Skip to content

www.kvepalai.lt
VĮ Tytuvėnų miškų urėdija  IMŪEPIS - Intelektuali miškų ūkio elektroninių paslaugų informacinė sistemaNeįgaliesiems


Apklausa

Kaip vertinate mūsų svetainę
 

Naujienų prenumerata

Vardas:
El.paštas:

Dabar naršo

Dabar naršo 1 svečias
fsc_ok.png
Transporto kontrolė - AKIS
Naujienos arrow Naujienos
Naujienos
Paukščių stebėjimas – visą gyvenimą galiojantis bilietas į gamtos teatrą Spausdinti
2011-05-12
 
 Sample Image
  Vakarų Europoje itin populiarus paukščių stebėjimas (angl. „bird watching“ ar „birding“) pastaraisiais metais populiarėja ir Lietuvoje. Kuo šis užsiėmimas toks patrauklus?
  Paukščių stebėjimas – angliškai „bird watching“ ar „birding“ – tai laukinių paukščių stebėjimas natūralioje jiems aplinkoje. „Apsiginklavęs“ žiūronais ar monokliu, stebėtojas stengiasi identifikuoti paukščių rūšis ir suprasti jų elgseną.

Skaityti toliau...
 
Nustatyta vilkų ir lūšių gausa valstybiniuose miškuose Spausdinti
2011-05-05
 
 Sample Image
  Mokslininkai apibendrino miškininkų pateiktus vilkų ir lūšių apskaitos valstybiniuose miškuose, kurie sudaro pusę visų šalies miškų ploto, bei valstybiniuose rezervatuose duomenis ir nustatė šių žvėrių gausą juose.

Skaityti toliau...
 
Miškasodis įsibėgėja Spausdinti
2011-04-21
 
 Sample Image
  Šiemet bus atsodinta beveik 500 ha - trečdalis 2010 m. rugpjūčio mėn. praūžusio škvalo suniokotų miškų. Pastaruoju metu vis sparčiau įsibėgėja miškasodžio darbai. Šiais metais miškų urėdijos numačiusios atkurti 9050 ha valstybinių miškų. Daugiausia miškų kirtaviečių atsodins Panevėžio miškų urėdija – 450 ha. Biržų miškų urėdijoje atkurti numatyta 369 ha, Ukmergės – 367 ha, Šiaulių – 330 ha, Tauragės – 305 ha.
 

Skaityti toliau...
 
Parengtas projektas "Lietuva 2030" Spausdinti
2011-04-21
 
 Sample Image
  Strategija „Lietuva 2030“ – tai ilgalaikio planavimo dokumentas bei valstybės strateginio planavimo pagrindas. Ja siekiama nustatyti šalies raidos kryptis, kurios būtų vienodai suprantamos ir priimtinos ne tik valdžios ir valdymo institucijoms, bet ir visiems Lietuvos gyventojams.

Skaityti toliau...
 
Nenukirsto miško ir apvaliosios medienos apskaita Lietuvoje Spausdinti
2011-03-31
 
 Sample Image
  Mediena tebėra vienas iš pagrindinių miško produktų, todėl yra labai svarbu ją racionaliai sunaudoti ir iš kiekvieno nukirsto medžio stiebo gauti kuo daugiau naudos. Racionalus medienos sunaudojimas yra neatsiejamas nuo geros jos apskaitos ir objektyvių duomenų ne tik medienos ruošos metu, bet gerokai anksčiau, kai reikia atlikti kirtimų planavimo ir projektavimo darbus.

Skaityti toliau...
 
Nesutvarkius pažeistų medynų, didėja kenkėjų pavojus Spausdinti
2011-03-31
 
 Sample Image
  Aplinkos ministerijos Miškų departamentas primena, kad šylant orams didėja liemenų kenkėjų pavojus vėjo arba kitų gamtos veiksnių pažeistiems medžiams, taip pat žaliai spygliuočių medienai.

Skaityti toliau...
 
ES išmokos miškininkams – tik deklaravus plotus Spausdinti
2011-03-31
 
 Sample Image
  Apleistas ir nederlingas žemes miškais apsodinę ūkininkai ir miškininkai skatinami Europos Sąjungos (ES) kompensacinėmis išmokos. Jas gali gauti ir aplinkosaugos įsipareigojimų besilaikantys bei miškų biologine įvairove susirūpinę miško savininkai.

Skaityti toliau...
 
Mažojo erelio rėksnio apsaugai – specialus projektas Spausdinti
2011-03-08
 
 Sample Image
  Kovo 4 d., sostinės viešbutyje „Šarūnas“ vyko projekto „Mažojo erelio rėksnio apsauga Lietuvos miškuose“ įvadinis seminaras. Jo dalyviai buvo supažindinti su šio ketverius metus truksiančio projekto tikslais, mažojo erelio rėksnio apsaugos Lietuvoje ir Europoje svarba. Mūsų šalyje gyvena net 10 proc. šių Europos paukščių porų.

Skaityti toliau...
 
Miškasodis vis arčiau ir arčiau, pasirūpinkime miško sodmenimis jau dabar Spausdinti
2011-03-08
 
 Sample Image
  Nors oras už lango toli gražu dar nedvelkia pavasariu, tačiau baigus tirpti paskutiniams sniego patalams miškuose, miškininkams prasidės didžiausias, svarbiausias ir gražiausias darbymetis – miško sodinimas. Šiems darbams pasiruošti reikia jau iš anksto, kadangi reikia išauginti kokybiškus miško sodmenis, želdavietėse tinkamai paruošti dirvą.

Skaityti toliau...
 
Miškininkams lengvų metų nebūna Spausdinti
2011-02-17
 
 Sample Image
  Prabėgę metai neatnešė nei netikėto perversmo, nei planuotų lūkesčių neišsipildymo. Miškas auga. Visada. O darbai? Jei nespėji – vejasi mus. Darbai nudirbti, bet, niekas neneigia, visiems įtampos būta. Visi mes sodinam medžius – šiandien gimusiam sūnui ar dukrai, Tėvynei, Lietuvai, jos puoselėtojams V. Kudirkai, J. Basanavičiui ar kitiems. Oficialiai dažnas valstybės tarnautojas pasakytų: „Vienas iš praeitų metų veiklos prioritetų, pats svarbiausias – gausinti šalies žaliąjį auksą – mišką.“ Skamba gražiai – kintant planetos klimatui svarbu juos išsaugoti ateities kartų labui. Bet ar neprarasim tų savo miškų? Ar nenutiks taip, kaip jau atsitikę kai kuriose šalyse – medžiai auga tik parkuose?

Skaityti toliau...
 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

Rezultatai 141 - 160 iš 266
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt