Skip to content

www.kvepalai.lt
VĮ Tytuvėnų miškų urėdija  IMŪEPIS - Intelektuali miškų ūkio elektroninių paslaugų informacinė sistemaNeįgaliesiems


Apklausa

Kaip vertinate mūsų svetainę
 

Naujienų prenumerata

Vardas:
El.paštas:

Dabar naršo

Dabar naršo 1 svečias
fsc_ok.png
Transporto kontrolė - AKIS
Naujienos arrow Naujienos
Naujienos
Miškininkai organizuoja laukinės gyvūnijos globą Spausdinti
2010-12-30
 
 Sample Image
  Šią žiemą daugelyje šalies rajonų jau susidarė gana stora (kai kur - apledėjusi) sniego danga, pabloginusi ne tik smulkiosios faunos, bet ir kanopinių žvėrių (ypač stirnų) mitybos ir žiemojimo sąlygas.

Skaityti toliau...
 
Įspūdingiausios Lietuvos eglės – saugomos valstybės Spausdinti
2010-12-30
 
 Sample Image
  Lietuvoje yra aštuonios valstybės saugomos eglės, kurios išsiskiria savo aukščiu, storiu, įdomia kamieno struktūra. Visos jos priklauso paprastosios eglės (picea abies - lot.) rūšiai, tačiau dirvožemio struktūra, kitos gamtinės sąlygos išskyrė jas iš kitų žaliaskarių.

Skaityti toliau...
 
Valstybiniuose miškuose biomasės gamybai panaudojama apie 60% kirtimo atliekų Spausdinti
2010-12-30
 
 Sample Image
  Šalies miškuose kasmet pagaminama apie 6.0 mln ktm apvaliosios medienos. Valstybiniuose miškuose pagaminama apie 3.5 mln apvaliosios medienos kasmet. Pagal Valstybinės miškų tarnybos 2010-12-02 d. pateiktus duomenis, kirtimo atliekų ir šakų kiekis numatomas pagaminti valstybiniuose miškuose yra apie 0.35 mln ktm, panašius kiekius pagaminti galėtų ir privatūs miško savininkai.

Skaityti toliau...
 
ES parama: nuo 2008-ųjų nauju mišku apželdinta apie 7,5 tūkst. ha Spausdinti
2010-12-09
 
 Sample Image
  Pasak miškininkų, sunkmečiu atsiranda vis daugiau ūkininkų, norinčių nenaudojamose ir apleistose žemėse įveisti naujus miškus.

Skaityti toliau...
 
ES parama nuo stichinių nelaimių nukentėjusių miškų atkūrimui Spausdinti
2010-12-09
 
 Sample Image
  Parama teikiama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonę „Miškininkystės potencialo atkūrimas ir prevencinių priemonių įdiegimas“ pažeistam (ne mažesniam kaip 0,5 ha) miško plotui, kuriame dėl abiotinių veiksnių (sausros, vėjo, sniego, lijundros, potvynio), gaisrų, ligų ir miško kenkėjų sunaikinta, labai pažeista arba džiūsta ne mažiau kaip 50 proc. medžių.

Skaityti toliau...
 
Miško sėklininkystė – ateities miškų veidrodis Spausdinti
2010-12-09
 
 Sample Image
  Nereikia įrodinėti, kad miškų produktyvumą ir kokybę sėkmingiau padidinsime ne vien gerindami aplinkos sąlygas medynams augti, bet ir taikydami miško medžių selekcines priemones: naudodami genetiškai pagerintas sėklas ar taikydami jaunuolynų selekcinį ugdymą.

Skaityti toliau...
 
Pakenks ar nepakenks padidintos kirtimų apimtys? Spausdinti
2010-12-02
 
 Sample Image
  Vyriausybės pateiktame 2011 m. biudžete numatyta kitais metais milijonu kubinių metrų padidinti kirtimus valstybiniuose miškuose. Ši žinia sujaudino visuomenę, ypač gamtos mylėtojus, dažnus miškų lankytojus. Ūkininko patarėjas“ pasidomėjo, ar tokie intensyvūs kirtimai nesumenkins miškų vertės.

Skaityti toliau...
 
Bus griežčiau kontroliuojama, kaip naudojami medžiokliniai ginklai Spausdinti
2010-12-02
 
 Sample Image
  Aplinkos ministerijos regionų aplinkos apsaugos departamentai ypač daug dėmesio skirs tikrindami, kaip laikomasi medžioklės taisyklių reikalavimų, susijusių su ginklų ir šaudmenų naudojimu.

Skaityti toliau...
 
Beprasmiškos žūtys po medžiais Spausdinti
2010-12-02
 
 Sample Image
  Šiemet miškuose jau žuvo penki, o sunkiai sužaloti septyni medkirčiai. Vien tik per šį lapkritį žuvo du medžių pjovėjai. Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, pernai atliekant miško ruošos darbus įvyko trys mirtini ir penki sunkūs nelaimingi atsitikimai.

Skaityti toliau...
 
Naujovės šalies miškininkystėje Spausdinti
2010-12-02
 
 Sample Image
  Neseniai pakeisti miško atkūrimą ir įveisimą reglamentuojantys teisės aktai: Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatai ir Miško įveisimo ne miško žemėje taisyklės. Daugelis šių pakeitimų svarbūs miško savininkams ar besiruošiantiems jais tapti, todėl norėtųsi, kad jie būtų pastebėti ir teisingai suprasti. Straipsnis publikuojamas bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija.

Skaityti toliau...
 
<< Pirmas < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

Rezultatai 161 - 180 iš 266
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt