Skip to content

www.kvepalai.lt
VĮ Tytuvėnų miškų urėdija  IMŪEPIS - Intelektuali miškų ūkio elektroninių paslaugų informacinė sistemaNeįgaliesiems


Apklausa

Kaip vertinate mūsų svetainę
 

Naujienų prenumerata

Vardas:
El.paštas:

Dabar naršo

Dabar naršo 7 svečiai(-ių)
fsc_ok.png
Transporto kontrolė - AKIS
Medienos ruoša Spausdinti

VĮ Tytuvėnų miškų urėdija kasmet kerta apie 50 tūkst. m3 medienos. Apie trečdalį šio kiekio sudaro mediena, paruošiama vykdant sanitarinius, einamuosius ir retinimo kirtimus. Medienos ruošoje naudojama tik sortimentinė technologija, t.y. nupjauti medžiai genimi ir jų stiebai supjaustomi į sortimentus kirtimo vietoje. Šakos, viršūnės, trakas ir kirtimo atliekos sukraunami į valksmus, jais važiuodama speciali technika – medvežės  sortimentus surenka ir išveža į miško sandėlius.

Trūkstant medienos ruošos darbininkų, juos iš dalies pakeičia medkirtės – traktoriai su specialia technologine įranga skirta medžiams pjauti, genėti ir stiebams pjaustyti. Iki šiol miškų urėdijoje visus miško ruošos darbus atlikdavo rangovinės įmonės. Tačiau šiais metais urėdija įsigijo naują medkirtę, kuri kaip planuojama jau kovo pabaigoje turėtų pradėti kirtimo  darbus mūsų urėdijos miškuose. Tikimės, kad jau šiais metais apie 14 tūkst. m3 pagaminsime patys savo naująja medkirtę. Patikima medkirtė turi eilę techninių pranašumų lyginant su žmogaus darbu. Medkirtėje naudojama šiuolaikiška programinė įranga leidžia iki minimumo sumažinti žmogaus psichologinio faktoriaus įtaką apvalioios medienos sortimentų kokybei, kas labai svarbu nuolat tobulėjant medienos perdirbimo bei apskaitos ir vertinimo technologijoms, kurios tiesiogiai įtakoja apvaliosios medienos sortimentų finansinę išraišką.

Daugiau kaip 90 proc. paruoštos medienos nuperka Lietuvos medienos pramonės įmonės ir vietiniai medienos perdirbėjai  pagal ilgalaikes ir trumpalaikes apvaliosios medienos pardavimo aukcionuose sudarytas sutartis. Eksportuotojams parduodami tik popiermedžiai (apie 16 proc.), nes Lietuvoje nėra celiuliozės fabriko. Dalis apvaliosios medienos –730 m3 padarinės, 2000 m3 malkų ir 500 m3 kirtimo atliekų – skiriama mažmeninei prekybai vietinių gyventojų asmeniniams poreikiams tenkinti. Dėl malkų ir kirtimų atliekų pirkimo gyventojai gali kreiptis tiesiogiai į girininkijas.

 

Eil. Nr.

Paslaugos pavadinimas

Mato vnt.

Vidutinis įkainis

1

Medienos ruoša pagrindinio naudojimo kirtimo biržėse

Lt/m3

21,97

2

Medienos ruoša tarpinio naudojimo kirtimo biržėse

Lt/m3

22,85

3

Medienos ištraukimas

Lt/m3

-

4

Miško kirtimo atliekų ruoša

Lt/m3

-

 

 Parengė

Medienos ruošos inžinierė

Rasa Razminienė

 

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2012-03-20 )
 
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt