Skip to content

www.kvepalai.lt
VĮ Tytuvėnų miškų urėdija  IMŪEPIS - Intelektuali miškų ūkio elektroninių paslaugų informacinė sistemaNeįgaliesiems


Sample Image
 

Apklausa

Kaip vertinate mūsų svetainę
 

Naujienų prenumerata

Vardas:
El.paštas:

Dabar naršo

Dabar naršo 1 svečias
fsc_ok.png
Transporto kontrolė - AKIS
Naujienos arrow Naujienos arrow Aptarti neteisėtos veiklos šalies miškuose prevencijos stiprinimo klausimai
Aptarti neteisėtos veiklos šalies miškuose prevencijos stiprinimo klausimai Spausdinti
 
Sample Image
  Š.m. balandžio 17 d. Trakų miškų urėdijoje įvyko pasitarimas neteisėtos veiklos šalies miškuose prevencijos stiprinimo klausimais. Pasitarime dalyvavo Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus vedėjas Artūras Balčius, Miško sanitarinės apsaugos skyriaus vedėjas Virginijus Vasiliauskas, Generalinės miškų urėdijos generalinio miškų urėdo pavaduotojas Petras Kanapienis, Miško atkūrimo ir apsaugos skyriaus vedėjas Darius Stonis, šio skyriaus vyr. specialistas Dainius Adžgauskas, VĮ miškų urėdijų miškų urėdai, miškų urėdijų miško apsaugos inžinieriai.
Pasitarimą vedė generalinio miškų urėdo pavaduotojas  P. Kanapienis.
Pranešimą apie neteisėtos veiklos tendencijas visų nuosavybės formų Lietuvos miškuose pristatė A. Balčius. Jis apžvelgė istorinę neteisėtų kirtimų raidą miškuose nuo 1919 m. iki šių dienų, akcentavo, kad neteisėtų kirtimų pikas buvo 2001-2004 m., bet įgyvendinus bendras priemones, tokias, kaip akcija „Miškas“, šių kirtimų pavyko ženkliai sumažinti.
Pranešimą apie neteisėtos veiklos tendencijas valstybiniuose miškuose pristatė D. Stonis. Jis pateikė 10 metų neteisėtų kirtimų ir medienos grobimų iš valstybinių miškų statistiką ir  tendencijas.
Trakų miškų urėdas Vygantas Mierkis informavo apie valstybinių miškų apsauga nuo neteisėtos veiklos VĮ Trakų miškų urėdijoje. Jis nurodė kelis atvejus, kaip pavyko išaiškinti stambaus masto medienos grobimus iš Trakų miškų urėdijos girininkijų.  Pagrobta mediena buvo surasta Alytaus ir Jonavos rajonuose. Taip pat buvo nustatyta, kad nusikaltėliai medieną grobė ir iš kitų miškų urėdijų. Siekiant pagerinti miškų apsaugą, buvo pasiūlyta organizuoti daugiau mokymų miškų pareigūnams teisės taikymo ir spec. priemonių panaudojimo klausimais, vykdant nustatytų pažeidimų tyrimus vienoje miškų urėdijoje, solidariai vykdyti paieškos priemones ir kitose, kaimyninėse miškų urėdijose, keistis tyrimui reikalinga informacija, tobulinti miškų urėdijose turimas informacines sistemas apie miško pažaidas padariusius asmenis, išnagrinėti prisijungimo galimybę prie aplinkos apsaugos pažeidimų informacinės sistemos.
Apie administracinės atsakomybės taikymo aspektus praktikoje pranešimą skaitė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjas Ramūnas Gadliauskas.  Jis akcentavo, kad geriausia nusikaltimo prevencija – jų išaiškinimas ir nuobaudos neišvengiamumas.  Labai svarbu tiriant pažeidimus teisingas pirminių dokumentų įforminimas, specialiųjų priemonių ir ATPK straipsnių taikymas. Būtina prisiminti, kad pareigūnas privalo įrodyti pažeidėjo kaltę, o ne pažeidėjas apginti savo nekaltumą. Pranešėjas detaliai išnagrinėjo būtinų pirminio tyrimo dokumentų svarbą.
Kauno technologijos universiteto profesorius Vytautas Markevičius pasitarimo dalyviams pristatė sukonstruotą mobilųjį prietaisą, skirtą medienos apsaugai nuo grobimo. Prietaisas paslepiamas miško produkcijoje ir mobiliojo ryšio pagalba gali teikti informaciją apie pagrobtos miško produkcijos judėjimą. Toks prietaisas be papildomo energijos šaltinio veikia iki 90 parų. Taip pat buvo pristatyti kiti elektroniniai medienos žymėjimo įrenginiai, kurių pagalba vėliau galima atpažinti pagrobtą medieną.
V. Vasiliauskas pristatė liemenų kenkėjų židinių kilimo grėsmės 2013 metais tendencijas. Jis akcentavo, kad pagrindinę grėsmę kelia žievėgraužio tipografo išplitimas 2010 m. škvalo pažeistuose miškuose.  Be gamtinių faktorių paminėti ir ūkiniai faktoriai, kurių tinkamas vykdymas mažina liemenų kenkėjų židinių kilimo grėsmes: eglynų stebėjimas, laiku vykdomas kenkėjų apniktų medžių pašalinimas, sutvarkytos iki pavasario žiemos vėjavartos,  laiku apsaugoma ar išvežama pagaminta mediena ir kt. Medienos apsaugai įregistruotas insekticidas Mavrik, kurį reikia naudoti prisilaikant teisingų koncentracijos ir išpurškimo normų. Taip pat V. Vasiliauskas priminė feromoninių gaudyklių ir vabzdžiagaudės medienos naudą vykdant kenkėjo išplitimo prognozę.
Visi pranešėjai  atsakė į pasitarimo dalyvių pateiktus klausimus.
 
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2013-04-23 )
 
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt