Skip to content

www.kvepalai.lt
VĮ Tytuvėnų miškų urėdija  IMŪEPIS - Intelektuali miškų ūkio elektroninių paslaugų informacinė sistemaNeįgaliesiems


Sample Image
 

Apklausa

Kaip vertinate mūsų svetainę
 

Naujienų prenumerata

Vardas:
El.paštas:

Dabar naršo

fsc_ok.png
Transporto kontrolė - AKIS
Naujienos arrow Naujienos arrow Pradėti 2013 metų Nacionalinės miškų inventorizacijos lauko darbai
Pradėti 2013 metų Nacionalinės miškų inventorizacijos lauko darbai Spausdinti
 
Sample Image
  Balandžio pabaigoje pradėti 2013 metų Nacionalinės miškų inventorizacijos (NMI) lauko darbai. Per septynis mėnesius bus išmatuotas 3281 pastovus apskaitos barelis visoje Lietuvos teritorijoje.
 
Vadovaujantis 2012 metais LR aplinkos ministro patikslintais Valstybinės miškų inventorizacijos atrankos metodu nuostatais darbus vykdys keturios lauko darbo grupės. Dvi grupės atliks matavimus miško žemėje, kitos dvi – matavimus likusioje šalies teritorijoje.
Nuo 2010 metų pagal Jungtinių Tautų Bendrosios klimato kaitos konvencijos ir Kioto protokolo reikalavimus Nacionalinės miškų inventorizacijos duomenys naudojami šiltnamio efektą sukeliančių dujų apskaitai Žemės naudojimo keitimo ir miškininkystės sektoriuje. Tuo tikslu 2012 m. gruodžio 27 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-1107 buvo atitinkamai papildyti Nacionalinės miškų inventorizacijos atrankos metodu nuostatai ir vadovaujantis 2012 m. spalio 9 d. LR aplinkos bei žemės ūkio ministrų įsakymu Nr. D1-819/3D-790 patvirtinta Duomenų surinkimo ir absorbuojamų bei išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio skaičiavimo žemės naudojimo keitimo ir miškininkystės sektoriuje harmonizuotos metodika, pradėta vykdyti žemės naudmenų ir jų naudojimo pakeitimo stebėsena visoje šalies teritorijoje. Tuo būdu nacionalinės miškų inventorizacijos darbai yra vykdomi miško ir ne miško žemėje išskirtuose pastoviuose apskaitos bareliuose, tiesioginiais matavimais nustatant žemės naudmenų ribas, jų pokyčius, ne tik miško bet ir ne miško žemėje apskaitant visą sumedėjusią biomasę ir nustatant dirvožemių charakteristikas.

Paskutinį kartą atnaujinta ( 2013-05-21 )
 
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt