Skip to content

www.kvepalai.lt
VĮ Tytuvėnų miškų urėdija  IMŪEPIS - Intelektuali miškų ūkio elektroninių paslaugų informacinė sistemaNeįgaliesiems


Sample Image
 

Apklausa

Kaip vertinate mūsų svetainę
 

Naujienų prenumerata

Vardas:
El.paštas:

Dabar naršo

fsc_ok.png
Transporto kontrolė - AKIS
Naujienos arrow Naujienos arrow Miške jau jau galima pasibaravykauti
Miške jau jau galima pasibaravykauti Spausdinti
 
Sample Image
  Miške dar nesulaukėme pirmųjų žemuogių ir mėlynių, o štai grybai jau ėmė dygti.


Gamtos tyrimų centro Botanikos instituto vadovė Jurga Motiejūnaitė patvirtino, kad šie grybai iš tiesų Lietuvos miškuose jau auga. Tai nėra labai neįprastas reiškinys.
„Jau gera savaitė jie auga. Lemia oras – pakankamai lietaus, gera temperatūra. Čia nėra pirmas kartas, tiesiog žmonės pamiršta. Po kažkiek metų tai kartojasi. Čia tas pats kaip su laumžirgių istorijomis Ventės rage“, - situaciją komentavo J. Motiejūnaitė.
Mikologės teigimu, paąžuolinių baravykų pasirodymas birželio pradžioje nėra labai dažnas reiškinys, tačiau nėra ir itin retas. „Tai nėra labai įprastas reiškinys, tačiau nėra ir nieko labai stebuklingo“.

Prognozuoti grybų derlių tas pats kaip prognozuoti orus

J. Motiejūnaitė sako, kad šiuo metu miškuose jau pradeda dygti tokie grybai, kurie bus ir vasarą. „Po truputį pradeda dygti voveraitės. Kiek žinau, tai vyksta dar pamažiukais. Lygtai buvo pranešimų, kad pasirodė ir lepšiai, nors pati dar nemačiau. Dygsta tai, kas randama liepos mėnesį“, - vardijo mikologė.
Moteris juokėsi, kad mikologams prognozuoti, koks šiemet bus grybų sezonas tas pats kaip meteorologams prognozuoti vasaros orus: „Galima prognozuoti pagal kai kurių grybų, kuriuos mes žinome, derėjimo kreives, bet jos labai priklauso, koks bus oras. Gali būti labai netinkamas oras, grybų derėjimo kreivė bus pike, bet oras netinkamas, ir vis tiek grybų bus mažai. O gali būti grybų derėjimo kreivė žemiausiame taške, o oras bus puikus – ir grybų bus ne taip jau ir mažai“.
Nors skirtingiems grybams patinka ne tokia pati oro temperatūra, drėgmė patinka visiems. Jeigu paskutinis vasaros mėnesis ir rugsėjis bus lietingesnis, galime sulaukti ir gero derliaus. Tačiau tokių pažadų J. Motiejūnaitė dalinti neskubėjo.
 
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2013-06-06 )
 
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt