Skip to content

www.kvepalai.lt
VĮ Tytuvėnų miškų urėdija  IMŪEPIS - Intelektuali miškų ūkio elektroninių paslaugų informacinė sistemaNeįgaliesiems


Sample Image
 

Apklausa

Kaip vertinate mūsų svetainę
 

Naujienų prenumerata

Vardas:
El.paštas:

Dabar naršo

fsc_ok.png
Transporto kontrolė - AKIS
Naujienos arrow Naujienos arrow Už neteisėtą medžioklę – be jokių išlygų konfiskuoti ir šautuvus, ir automobilį
Už neteisėtą medžioklę – be jokių išlygų konfiskuoti ir šautuvus, ir automobilį Spausdinti
 
 Sample Image
  Aplinkos ministerija siūlo gerokai sugriežtinti atsakomybę už medžioklės reikalavimų pažeidimus ir nustatyti didesnes baudas. Šiuo tikslu ministerijos parengtos Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisos jau yra pateiktos Vyriausybei.


„Pažadu, kad nenurimsime tol, kol brakonieriai Lietuvoje įžūliai šaudys stirnas ar kitus gyvūnus. Jau gerokai apkartinome jų gyvenimą, dešimteriopai padidinę įkainius už gyvūnų ištekliams padarytą žalą, bet administracinės baudos už medžioklės reikalavimų pažeidimus tebėra švelnios – keli šimtai litų. Suprantama, kad reikia jas padidinti. Taip pat siūlome iš brakonierių be jokių išlygų konfiskuoti ir šautuvus, ir automobilį – nesvarbu, ar pažeidėjas yra jų savininkas, ar ne“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.
Už neteisėtą medžiojimą numatytos nuo 1 tūkst. iki 6 tūkst. litų baudos konfiskuojant pažeidimo padarymo įrankius ir priemones, tarp jų ir transporto priemonę, su kuria buvo atvykta į medžioklę ar ja gabenti sumedžioti gyvūnai. Už pakartotinius pažeidimus siūloma skirti iki 10 tūkst. litų baudas. Didesnės administracinės baudos numatomos ir už žvejybos reikalavimų pažeidimus, neteisėtą draudžiamų žvejybos įrankių laikymą.
Pasak aplinkos ministro, naivu tikėtis, kad visi pažeidėjai būtų mandagūs ir užklupti pripažintų savo kaltę. „Aplinkosaugininkams tenka ne tik išgirsti užgauliojimų, įžeidinėjimų, bet ir patirti agresiją, smurtą, nukentėti fiziškai. Ir tai ne pavieniai atvejai“, – sako Valentinas Mazuronis. Todėl siūloma sugriežtinti atsakomybę asmenims, kliudžiusiems vykdyti aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, įžeidusiems pareigūno garbę ir orumą.
Už aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūno garbės ir orumo įžeidimą, reiškiamą žodžiu ar gestais, įžeidžiančiu, įžūliu ar provokuojančiu elgesiu, numatoma nuo 1 tūkst. litų iki 3 tūkst. Lt bauda (dabar – nuo 100 Lt iki 500 Lt), o už tokį pakartotinį pažeidimą – nuo 2 tūkst. Lt iki 4 tūkst. litų. Jeigu pareigūnams, vykdantiems aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, bus tyčia kliudoma tikrinti įmones, įstaigas, organizacijas ir objektus, piliečiams numatoma skirti nuo 1 tūkst. Lt iki 3 tūkst. Lt baudą (dabar – nuo 200 Lt iki 400 Lt), o pareigūnams – nuo 2 tūkst. Lt iki 4 tūkst. Lt (dabar – nuo 300 Lt iki 600 Lt).
Visuomenės informavimo skyrius, tel.8~706 63660
 
Paskutinį kartą atnaujinta ( 2013-06-25 )
 
www.kvepalai.ltkvepalai.ltwww.spargalkes.ltspargalkes.ltwww.tytuvenai.lttytuvenai.lt